Jak wstawiać pola tekstowe w prace dyplomowe?

Zwykle, o ile nie musimy za bardzo bawić się we wstawianie rożnego rodzaju tabel oraz wykresów, czy też obrazków do pracy dyplomowej, nie będzie nam potrzebne nic takiego, jak pole tekstowe. Czasem może się ono bardzo przydać i dobrze jest wiedzieć, jak je wstawić.

Analogicznie kwestia pojawia

Gdy piszemy prace dyplomowe, pole tekstowe może okazać się przydatnym rozwiązaniem przede wszystkim w tych momentach, gdy nie chcemy, aby dana fotografia była rozciągnięta na całą szpaltę strony. Analogicznie sprawa pojawia się z tabelami, chociaż w tym przypadku już dużo rzadziej, ponieważ nawet trzykolumnowa tabela może pozwolić nam na zajęcie całej szerokości strony w pracy dyplomowej.

Lewej planujemy usytuować nadal trochę

Również wszelkiego rodzaju wykresy są często powodem, dla którego wstawić pole tekstowe, ponieważ nie są aż tak duże. Jak wtedy sytuacja będzie wyglądała w praktyce? Zwykle po jednej stronie, w większości przypadków znajduje się wstawione zdjęcie lub tabela. Po lewej natomiast chcemy umieścić jeszcze nieco tekstu, zwykle opisu do tej tabeli, obrazka lub wykresu.

Ze zdjęciem sprawa jeszcze jest bardziej banalna, ponieważ w ustawieniach obrazka można zaznaczyć wyrównanie tekstu, tak aby był on na równi z obrazkiem. Chyba, że jednak mamy do czynienia z opisem do obrazka, wtedy jednak lepiej będzie wykorzystać pole tekstowe.

Następnie umieszczamy je tutaj, zamierzamy

Opcje wstawienia pola tekstowego znajdziemy na pasku zadań programu Word, a jeśli go tam nie będzie, bez problemu jest do niego dostęp z menu wstaw - wybieramy pole tekstowe. Następnie umieszczamy je w tym miejscu, w którym chcemy, przesuwając myszką. I zmieniamy wielkość tabeli pociągając za jeden z rogów. Potem już możemy napisać w nim dowolny tekst.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.