Golf nie jest zbyt popularny w naszym kraju, ale każdego dnia jego grono wielbicieli poszerza. Przede wszystkim dlatego, że jest to sport uniwersalny - mogą go uprawiać osoby w każdym wieku. Nie przeciążą stawów, nie nadwyręża mięśni, nie wymaga też ponadprzeciętnej kondycji. Zagraj w golfa, jeśli poszukujesz sportu, w którym o zwycięstwie decyduje precyzja i umiejętność koncentracji, a nie siła mięśni. Zasady gry są na tyle proste, że nikt nie powinien mieć większych problemów z przyswojeniem ich sobie.
Głównym celem gry jest umieszczenie małej piłeczki w specjalnym dołku, przy użyciu jak najmniejszej ilości uderzeń kija. To właśnie liczba uderzeń decyduje o zwycięstwie w danej rozgrywce. Dołek zdobyty przy użyciu tylko jednego uderzenia to hole in one. Jeśli uda ci się to zrobić przy liczbie uderzeń o pięć mniejszej niż przewidywana, mówimy o ostrich, zaś w przypadku czterech uderzeń mniej o condor. Każda ilość uderzeń ma więc określoną nazwę, doskonale znaną osobom poruszającym się w środowisku golfowym. Dołki są zwykle porozmieszczane tak, by stopień ich trudności rósł.
Zestaw 9 lub 18 dołków tworzy standardowe pole golfowe. W Polsce z dnia na dzień powstaje ich coraz więcej. Jeśli zastanawiasz się, czy i w twojej okolicy istnieje jakieś pole golfowe, wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę internetową hasło „golf Wrocław”, aby uzyskać potrzebne informacje. Zwróć uwagę nie tylko na lokalizację pola, ale również na jego stopień trudności, czyli tak zwany PAR Index, określający przewidywaną liczbę uderzeń wystarczającą do zaliczenia wszystkich dołków.